8 rzeczy, które niszczą Twoje włosy

Dbasz o swoje włosy - codziennie je pielęgnujesz, nakładasz odżywki, maski i olejki - a mimo tego nie wyglądają najlepiej, są matowe i zniszczone? Być może uszkadzasz je zupełnie nieświadomie podczas prostych, a czasami wręcz banalnych czynności. Zobacz czego nie lubią Twoje włosy!
Używanie brudnych narzędzi do stylizacji Używanie brudnych narzędzi do stylizacji Używanie brudnych narzędzi do stylizacji

Używanie brudnych narzędzi do stylizacji

Niby oczywista sprawa a jednak wiele osób o tym zapomina. Narzędzia do stylizacji włosów w krótkim czasie mogą się przekształcić w siedlisko bakterii, które może mieć negatywny wpływ na skórę głowy, a co za tym idzie na stan naszych włosów. Pamiętaj więc, aby po każdym użyciu usuwać włosy ze szczotki i grzebienia, a przynajmniej raz na miesiąc je czyścić za pomocą sody oczyszczonej.

Zobacz także: Testujemy kremy wygładzające - zobacz, który okazał się być najlepszy!>>

Czesanie mokrych włosów Czesanie mokrych włosów Czesanie mokrych włosów

Czesanie mokrych włosów

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych podczas pielęgnacji włosów, jest czesanie ich, gdy są jeszcze mokre - może prowadzić to do uszkodzenia ich struktury. Jeśli w Twoim przypadku jest to jednak konieczne, bo w przeciwnym razie włosy Ci się kołtunią i plączą, użyj grzebienia z szeroko rozstawionym ząbkami i przeczesuj je bardzo delikatnie.

Zobacz także: Jak zapuścić zdrowe i ładne włosy>>

Używanie zbyt wielu chemikaliów Używanie zbyt wielu chemikaliów Używanie zbyt wielu chemikaliów

Używanie zbyt wielu chemikaliów

To też oczywista sprawa, ale warto o niej przypomnieć: farbowanie, rozjaśnianie, trwała czy pasemka bardzo niszczą włosy. Pamiętaj więc, aby nakładać wszelkie środki chemiczne na swoje włosy z zachowanie dużej ostrożności, a do ich pielęgnacji po takich zabiegach używaj produktów jak najbardziej naturalnych, które nie mają w swoim składzie agresywnych środków chemicznych.

Częste spinanie włosów Częste spinanie włosów Częste spinanie włosów

Częste spinanie włosów

Kucyki i koki są bardzo wygodne i modne, ale długotrwałe trzymanie włosów w ścisłym upięciu może uszkodzić ich strukturę. Jeśli jednak preferujesz związane włosy, wybieraj gumki bez metalowych łączeń.

Zobacz także: 5 sposobów na pozbycie się blizn>>

Nadmiar ciepła Nadmiar ciepła Nadmiar ciepła

Nadmiar ciepła

Korzystanie z lokówki, prostownicy, a nawet suszarki działa na nasze włosy bardzo negatywnie. Jeśli jednak używanie ich jest w Twoim wypadku konieczne, pamiętaj aby wybierać dobre jakościowo urządzenia i ograniczyć ciepło do niezbędnego minimum (np. podczas suszenia używaj chłodnego nawiewu). W innym przypadku Twoje włosy bardzo szybko staną się suche i zniszczone.

Zobacz także: Najczęstsze błędy popełniane podczas depilacji>>

Używanie lakieru do włosów przed prostowaniem Używanie lakieru do włosów przed prostowaniem Używanie lakieru do włosów przed prostowaniem

Używanie lakieru do włosów przed prostowaniem

Lakier może bardzo wysuszać włosy, zwłaszcza jeśli w swoim składzie ma alkohol. Jeszcze większym grzechem jest łączenie takiego produktu z przyrządami do stylizacji na ciepło - pamiętaj nigdy nie używaj lakieru zanim zaczniesz prostować włosy!

Czesanie w zły sposób Czesanie w zły sposób Czesanie w zły sposób

Czesanie w zły sposób

Zaczynasz czesać swoje włosy od skóry głowy? To błąd, bo ich czesanie powinniśmy zaczynać od końcówek i następnie stopniowo kierować się ku górze - dzięki temu unikniesz splątania włosów i ryzyka powstania kołtunów.

Wystawianie włosów na działanie promieni UV Wystawianie włosów na działanie promieni UV Wystawianie włosów na działanie promieni UV

Wystawianie włosów na działanie promieni UV

Promieniowanie UV działa negatywnie nie tylko na naszą skórę, ale także na włosy. Długotrwałe wystawienie ich na promienie słoneczne jest szkodliwe, zwłaszcza jeśli niedawno przeszły koloryzację lub inny zabieg z użyciem środków chemicznych. Podczas opalania stosuj więc także spray ochronny na włosy!

Zobacz także: Regeneracja włosów po lecie>>

Więcej o: