Bloguj na Groszkach!

Lubisz oceniać, recenzować i znasz się na shoppingu? Załóż groszkowego bloga, publikuj wpisy i dziel się swoimi wiadomościami z całą społecznością Groszków.

W serwisie Groszki.pl dzięki usłudze Blox Lite istnieje możliwość blogowania. Zachęcamy Was do publikacji nowości ze świata mody, recenzji produktów, sklepów i do wymiany informacji między innymi użytkownikami serwisu. Informujcie się o tym, gdzie upolować najnowsze kolekcje, zawiadamiajcie o tym, co warto kupić na wyprzedażach, inspirujcie pięknymi kolażami i sprawcie, by to Wasz blog został kopalnią shoppingowej wiedzy. Najciekawsze wpisy będziemy publikować na łamach Groszków!

 

JAK ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z BLOX LITE W SERWISIE GROSZKI.PL?

 

Blog może założyć każdy, kto posiada konto w serwisie Groszki.pl. Jeśli jeszcze go nie masz, zarejestruj się tu.

 

1. Przeglądanie blogów

Aby zobaczyć najnowsze wpisy na wszystkich blogach na Groszkach, kliknij napis "Blogi" w nawigacji. Na stronie głównej blogi.groszki.pl znajdują się skrócone wersje wpisów użytkowników. Klikając w tytuł notki, przechodzisz na blog danego użytkownika. Notki możesz: przeglądać, komentować, wysyłać do znajomych oraz polecać swoim znajomym na Facebooku. Z poziomu bloga możesz również zaprosić innych blogerów do swoich znajomych.

2. Dodawanie wpisów na blogu

Żeby dodać wpis, musisz się zalogować. Wpisy na blogu można dodawać w dwóch miejscach: zarówno na stronie głównej, w okienku wyświetlającym się nad najnowszymi wpisami, jak i z poziomu Twojego własnego bloga. Niezależnie od tego, gdzie zdecydujesz się dodać wpis, zawsze będzie on widoczny na stronie głównej blogi.groszki.pl wśród najnowszych wpisów, a także na Twoim blogu. Po założeniu swojego blogu możesz na niego wejść klikając "Blog" w boksie logowania.

3. Dodawanie i edytowanie nowego wpisu

Przy pierwszym dodaniu wpisu należy wybrać nazwę bloga (uwaga, nie da się jej później zmienić!) oraz załadować tapetkę, która będzie tłem dla Twojego bloga. Aby dodać nowy wpis kliknij w pole „Kliknij, aby dodać nowy wpis” . Rozwija się wtedy edytor. W edytorze możesz wprowadzać tekst, emotikony, obrazki i filmy wideo.

a) dodawanie obrazków

Obrazki możesz wstawić wybierając obrazek z dysku, albo wstawiając jedno ze zdjęć powiązanych z Twoim profilem na Groszkach.

b) dodawanie wideo

Aby dodać wideo należy wcisnąć ikonę dodawania wideo i wpisać adres filmu ( np. http://www.youtube.com/watch?v=mBRqkoHheBw albo http://vimeo.com/19131028 ) - po wpisaniu adresu film zostanie automatycznie dodany do Twojej notki.

4. Publikowanie wpisu

Po wciśnięciu guzika „Publikuj” pod edytorem, wpis zostanie opublikowany na Twoim blogu i na stronie blogi.groszki.pl.

5. Edytowanie wpisu

Edycja wpisu odbywa się z poziomu Twojego blogu. Po zalogowaniu wejdź na swój blog - przy wpisie pojawi się napis „Edycja”, który pozwala na zmianę treści wpisu.

6. Usuwanie wpisu

Po zalogowaniu wejdź na swój blog - przy każdym wpisie pojawi się napis „Usuń”. Jeżeli usuniesz wpis przez pomyłkę, możesz cofnąć tę operację - na górze blogu pojawi się komunikat z napisem „Cofnij”.

 

Serdecznie zachęcamy Was do rozpoczęcia swojego blogowania już dziś!

 

Zobaczcie, kto już u nas bloguje!

Pozdrawiamy,

Groszki

Więcej o: