Organizacja ślubu i wesela - o czym nie można zapomnieć

Najprostsze rzeczy i zadania bywają najtrudniejsze. Sprawdź razem z nami o czym trzeba koniecznie pamiętać przy planowaniu ślubu i wesela.

Idealna suknia ślubna

Priorytetem dla każdej panny młodej jest suknia. Każda przyszła małżonka zastanawia się nad suknią ślubną. Potrzebujesz jej niezależnie od tego czy bierzesz ślub w religijnym obrządku czy cywilny, czy zdecydujesz się na wesele czy nie. Suknię ślubną najlepiej wybrać i zamówić jak najwcześniej się da. Oszczędzi Ci to sporo stresu, a także pozwoli w pełni zająć się innymi przygotowaniami. Wcześniej warto znaleźć także dodatki ślubne: biżuterię, buty, welon, pasek oraz zaplanować swój makijaż i fryzurę. Kiedy będziesz miała wszystko zaplanowane, spokojnie zajmiesz się sprawami dotyczącymi wesela i ślubu.

Ślubne zaproszenia

Jeśli zależy Ci, by wszyscy zaproszeni goście przybyli na Twój ślub i wesele, zaproś ich z odpowiednim wyprzedzeniem. Im wcześniej ich zaprosisz, tym większe prawdopodobieństwo, że będą świętować razem z Tobą. Przy uzupełnianiu zaproszeń pamiętaj, aby wpisać swój numer telefonu i informację do kiedy należy potwierdzić przybycie.

Dzień, który zostanie na zawsze w Twojej pamięci

Jeśli chcesz, żeby dzień Twojego ślubu był uwieczniony na lata i stanowił doskonałą pamiątkę, zarówno dla Ciebie jak i dla dzieci, czy nawet wnuków, zastanów się nad fotografem i kamerzystą. Razem ze swoim partnerem pomyślicie czy sesję ślubną chcecie mieć w dniu ślubu czy może umówicie się na inny termin. Jeśli bierzesz ślub kościelny, zapytaj księdza czy podczas ceremonii mogą być wykonywane zdjęcia - dotyczy to szczególnie starszych kościołów, zabytkowych. W niektórych z nich mogą znajdować się informacje o zakazie fotografowania. Duchowny z pewnością przychyli się do Twojej prośby. Decydujesz się na film z wesela? Określ z kamerzystą dokładnie jaka ma być jego rola, nadmień, jeżeli coś Ci nie odpowiada - na przykład nie chcesz, by kręcono od dołu.

Przyjęcie weselne

Zdecydowaliście się na urządzanie wesela? Zróbcie listę gości, zastanówcie się ile z nich potrzebuje noclegu. Jeśli niewiele, może uda się przenocować ich u przyjaciół lub rodziny. Jeśli potrzebujecie, zorientujcie się w sprawie noclegu w hotelu. Wybierzcie sale weselną w dobrej lokalizacji, dostosowaną do Waszych wymagań, ale także do ilości osób na weselu.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o: