4 najważniejsze elementy ślubnej stylizacji

Ślubna stylizacja składa się z kilku elementów, które powinny być ze sobą zgrane. Zobacz, jakie są jej najważniejsze elementy.

Ślubna stylizacja nie powinna być dziełem przypadku. Jej elementy składowe, czyli suknia ślubna, buty ślubne, bukiet oraz biżuteria powinny być dobrze dopasowane. Możesz też pomyśleć o motywie przewodnim ślubu. Może nim być np. określony kolor, który znajdzie się na krawatach Pana Młodego i świadka oraz w bukiecie Panny Młodej i świadkowej.

Suknia ślubna

Właściwie dobrana suknia ślubna powinna podkreślać Twoje zalety, ale również styl. Masz do wyboru romantyczne koronkowe modele, bogato zdobione suknie księżniczki oraz eleganckie i wyrafinowane syreny. Dobierz suknię ślubną tak, by pasowała do pozostałych elementów ślubu i wesela, jakimi są samochód, przybranie sali, stylizacja Pana Młodego. Przykład? Jeśli jedziesz do ślubu garbusem pomyśl o włożeniu krótkiej sukienki i kolorowych butów ślubnych. W ten sposób tworzysz spójną całość.

 

Elementy stylizacji ślubnejElementy stylizacji ślubnej

Bukiet

Ważna jest kolorystyka bukietu, którą dobieramy do makijażu, kolorowych elementów Twojej sukni ślubnej bądź ubrania Pana Młodego. Kwiaty użyte w bukiecie powinny pasować do stylu sukni ślubnej. Romantyczna sukienka empire będzie dobrze wyglądała z delikatnymi kwiatami, zaś syrena uszyta z gładkiego i prostego materiału ładnie skomponuje się z liliami lub kaliami.

Buty ślubne

Buty ślubne ma w swojej ofercie większość marek obuwniczych. Możesz dobrać je pod kolor sukni, ale nie musisz. Mogą być pastelowe lub w tęczowych kolorach. W stylizacji ślubnej, tak samo jak w każdej innej, nie należy łączyć ze sobą więcej niż 2-3 kolorów. Wybierając barwę butów ślubnych nawiąż do pozostałych elementów ubioru.

Biżuteria ślubna

Tak samo jak pozostałe elementy stylizacji ślubnej, biżuteria ślubna może mieć różny charakter. Perły są eleganckie i klasyczne, choć ciąży na nich wiele przesądów i nie każda Panna Młoda zdecyduje się je włożyć na ślub. Biżuteria ślubna może być ażurowa, rozbudowana, z kamieniami albo mieć surowy, ascetyczny wygląd. Liczy się również jej kolor. Do śnieżnobiałej, różowawej lub wpadającej w niebieski sukni ślubnej dobierz srebro. Ciepłe odcienie sukienki czyli śmietankowy, ecru, brzoskiwiniowy lepiej będą wyglądały ze złotem.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ


Najlepsze zniżki w sieci - Kupony.gazeta.pl

Więcej o: