Pierwsza wizyta w salonie sukien ślubnych - rady dla panny młodej

Sprawdź razem z nami, co powinna wiedzieć każda panna młoda przed pierwszą wizytą w poszukiwaniu wymarzonej sukni. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę, o czym pamiętać i jak zaoszczędzić.

Wizyty w salonie sukien ślubnych warto zacząć z dużym wyprzedzeniem, poszukiwania idealnej sukni nie są takie proste jak mogłoby się wydawać.

Dobre zorganizowanie

Pamiętaj, że w większości salonów na mierzenie sukien trzeba się umawiać. Konkretny termin jest wygodnym rozwiązaniem dla obu stron - Ty nie czekasz w nieskończoność aż kobieta przed Tobą zmierzy wszystkie suknie, a obsługujące Cię osoby poświęcają czas tylko Tobie. Często zdarza się, że panna młoda chce zamówić suknię za późno przez co albo nie ma pewności czy dojdzie ona na czas albo od razu zostaje uprzedzona, że musi wybrać inny model. Najlepiej, jeśli zamówimy suknię 9 miesięcy przed planowaną datą ślubu , absolutne minimum to 6 miesięcy. Mowa tu, oczywiście, o sukniach ślubnych szytych według wzoru na zamówienie.

Wizyta w salonie sukien ślubnych

Pierwsze pytanie, które usłyszysz po wejściu do salonu sukien ślubnych będzie brzmiało: rybka/syrenka czy księżniczka? Jeśli nie słyszałaś wcześniej tych nazw możesz być lekko zszokowana. Wymienione wyżej określenia odnoszą się do ogólnego kroju sukni - rozkloszowanego, najczęściej od bioder (księżniczka) oraz przyległego, rozszerzanego o wiele niżej, na przykład na wysokości łydek (rybka lub syrenka).

Sposoby na zaoszczędzenie

Wymarzona suknia ślubna może kosztować fortunę. Z jednej strony chciałabyś wyglądać jak najlepiej, z drugiej masz ograniczony budżet. Jest kilka rozwiązań, które mogą Ci pomóc. Po pierwsze, nie musisz kupować sukni ślubnej , możesz ją wypożyczyć. Koszt wypożyczenia zawsze jest niższy niż nowa suknia . Po drugie, możesz zdecydować się na suknię z wystawy - zazwyczaj są one tańsze. Jeśli kupiłaś nową suknię , a chcesz uzyskać zwrot części kosztów, sprzedaj ją w komisie sukien ślubnych (niektóre salony sukien mają własne komisy, warto się o to zapytać).

Zakup, wypożyczenie, odsprzedanie

Jeśli zdecydujesz się już na konkretny model sukni , zastanowisz się, która z opcji najlepiej Ci się opłaci (zakup sukni, zakup z późniejszym odsprzedaniem, wypożyczenie), będziesz musiała podpisać umowę z salonem sukien ślubnych . Przeczytaj ją kilka razy, sprawdź czy są na niej najważniejsze informacje - data odebrania sukni , kwota, warunki zawarcia i zerwania umowy, obowiązki salonu (przeróbki krawieckie, zobowiązanie do odkupienia sukni do komisu), producent i model (czasami także odcień) sukni .

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanką i kliknij TUTAJ

Więcej o:
Copyright © Agora SA