Perfekcyjny kamuflaż, czyli jak używać podkładu

Nikt nie jest doskonały! Dlatego warto mieć dobry korektor. Podpowiadamy, jak go używać, by maksymalnie zbliżyć się do ideału

Rozświetlacz pod oczy

Tu funkcję korektora może pełnić jasny cień - beżowy, biały lub jasnoróżowy albo tzw. highlighter - puder rozświetlający ze lśniącymi drobinami. Oprósza się nim skórę pod okiem,

a nadmiar delikatnie strzepuje miękkim pędzelkiem do różu, tak by nie powstał tzw. efekt sowy - białe "okulary" wokół oczu.

Podkład korygujący

Służy do maskowania rozległych plam: przebarwień, bielactwa, rumienia lub naczyniaków. Ma woskową konsystencję, więc by go rozprowadzić, trzeba rozgrzać kosmetyk w palcach, a potem wklepać go w skórę. Jeśli nie ma potrzeby pokrywania nim całej twarzy, pozostałą część można pomalować zwykłym podkładem i utrwalić pudrem sypkim.

Niedoskonałości

Maskuje się je beżowym korektorem w odcieniu niemal identycznym z podkładem. Nakładaj go punktowo już po rozprowadzeniu podkładu i delikatnie rozetrzyj. Korektory kryjące wypryski mają formę kredki lub sztyftu wzbogaconego substancjami antybakteryjnymi, wysuszającymi, złuszczającymi i gojącymi (np. cynkiem, kwasem salicylowym, alantoiną).

Korektor pod oczy

Kosmetyk nakłada się punktowo na powieki przed lub po nałożeniu podkładu. Potem należy go delikatnie rozetrzeć - nie rozciągając skóry, by nie tworzył grudek i stopił się kolorystycznie z podkładem. Korektor ten maskuje zasinienia, drobne zmarszczki, oznaki zmęczenia. Może być płynny w pojemniczku lub tubce, gęsty w sztyfcie lub woskowy

jak podkład korygujący.

Kolorowa baza

Nakłada się ją cienką warstwą pod podkład, by ujednolicić kolor skóry. Baza zielona tuszuje zaczerwienienia spowodowane płytko położonymi naczynkami krwionośnymi. Lawendowa znakomicie niweluje przebarwienia. Bananowa ożywia zmęczoną, ziemistą cerę, nadaje się też do krycia sińców pod oczami. Bazy rozświetlające - bezbarwne lub białe można nakładać, mieszając je z podkładem.

Rozjaśnianie zmarszczek

Bruzdy i zagłębienia wydają się płytsze, gdy są optycznie rozjaśnione. Dlatego warto

nałożyć na nie odrobinę korektora o ton jaśniejszego od podkładu i następnie dokładnie rozetrzeć smugi. Korektory rozświetlające w postaci fluidu nakłada się z tubki albo z pojemniczka za pomocą gąbkowego aplikatora, mogą mieć też formę pasty w sztyfcie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.