Kolorowe nerki Mysikrólik

Optymistyczny dodatek na jesień

Mysikrólik to warszawska pracownia artystyczna powstała na fundamentach dawnego zakładu zegarmistrzowskiego. Jego machiną napędową jest Martyna Czerwińska - projektantka sukienek z kieszeniami, ekologicznych okryć, komiksowych T-shirtów i urokliwych dodatków. Wszystko, co wychodzi spod jej ręki udowadnia, że artystce nie brakuje ani wyobraźni, ani humoru w zabawie z modą.

Jej najpopularniejszym i wręcz flagowym, jak do tej pory dziełem jest Mysikrólikowy płaszcz z ceraty imitującej koronkę - absolutnie dziewczęcy, stylizowany na lata 60-te i wykonany z materiałów z recyclingu. Dzięki niemu Martyna zdobyła II miejsce na festiwalu Przetwory i dotarła na strony prasowych edytoriali modowych pism.

My dzisiaj pokazujemy Wam bawełniane nerki zdobione przez... no właśnie - w sumie nie wiadomo czy Mysikrólika, czy projektantkę :). Kosztują 129 zł. Jednak nie tylko z ich powodu warto wejść na stronę pracowni - znajdziecie tam ubrania, pomysłową biżuterię i dodatki do domu. A gdyby tak odwiedzić Mysikrólika w realu? Gniazdko uwił sobie przy ulicy Okólnik 11A w Warszawie, gdzie Martyna Czerwińska zaprasza do swojego małego sklepu.

Więcej:

Kolekcja biżuterii Armor

 

Więcej o: