Sklep Zara online!

29.07.2010 11:52
A A A
Sklep internetowy Zara - Inditex rusza ze sklepem Zara online

Sklep internetowy Zara - Inditex rusza ze sklepem Zara online (zara.com)

Hiszpańska sieciówka zgodnie z zapowiedziami rusza ze sprzedażą online. Oficjalny sklep internetowy Zara zostanie uruchomiony już we wrześniu!

Informacja o kolejnym marketingowym i biznesowym posunięciu koncernu Inditex pojawiła się już w jednym z ostatnich komunikatów firmy. Prędzej czy później firma musiała podjąć to wyzwanie, odnotowując, jak z potencjału Internetu zaczęli korzystać rywale - H&M czy New Look. Ekspansja na terenie internetowego shoppingu została więc oficjalnie zapowiedziana, a fashionistki na całym świecie nie ukrywały radości, że wreszcie trendowe zakupy w Zarze będą mogły zrobić za pomocą kilku kliknięć. My z tym entuzjazmem wolałyśmy zaczekać na oficjalną wieść na stronie internetowej marki i niestety nasze obawy się potwierdziły. Na razie Polska nie weszła w skład krajów, które obejmie internetowa sprzedaż kolekcji Zara.

Komunikat, który w witrynie marki wyświetla się dosłownie przez kilka sekund, informuje, że sklep internetowy Zara wystartuje 2 września 2010 roku. Nie wiadomo jeszcze niczego na temat funkcji, aplikacji, ale to, co najważniejsze, jest już pewne. Na razie zakupy będą mogły zrobić mieszkanki Francji, Niemiec, Włoch, Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Kiedy Polki? Tego jeszcze nie wiadomo, ale byłaby to bardzo pożądana wiadomość dla tych z nas, które pochodzą z mniejszych miast, ale także dla tych, które irytują spekulacje cenowe w serwisach aukcyjnych. Niejednokrotnie upolowałyśmy tam upragnione, a niedostępne stacjonarnie, buty Zara w odpowiednim rozmiarze, ale ich wartość sprzedający mnożył często kilkakrotnie, kreując sztucznie bajońskie sumy, których nigdy nie zobaczyłybyśmy na metkach w sklepie. Stąd nasz spory zawód, ale krok Inditexu pozwala mieć nadzieję. W końcu doczekałyśmy się wysyłki do Polski z Topshopu i Miss Selfridge, na Zarę więc też powinien przyjść czas. Tym bardziej, że testując online europejskie rynki, najprawdopodobniej uzyska jeszcze silniejszą pozycję lidera wśród sieciówek. W końcu z tego znany jest Inditex - daje klientkom i klientom dokładnie to, czego chcą. W myśl zasad fast fashion.

Marta Anna Kowalska

Czytaj więcej:

Poznajcie Marysia Swim

ZOBACZ WIDEO

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy