Nowa kolekcja Agaty Wojtkiewicz

15.07.2010 11:49
A A A
Kolekcja Agaty Wojtkiewicz, jesień zima 2010/2011

Kolekcja Agaty Wojtkiewicz, jesień zima 2010/2011 (Albert Pabijanek)

Konstrukcja i kontrasty

Kolekcja Agaty Wojtkiewicz na sezon jesień-zima 2010/2011 pt. "Carbon" miała premierę 8 maja na Fashion Week w Łodzi i była jedną z najciekawszych w Alei Projektantów.

Całość jest pracą dedykowaną kobiecości. Tej, która skupia w sobie przeciwieństwa, jest złożona i zmienna. Dlatego Agata Wojtkiewicz połączyła sztywne tafty i wełny z jedwabnymi muślinami i delikatnym tiulem. Nie mniej ważne są w kolekcji "Carbon" kontrasty kolorystyczne. Czerń spotyka się z bielą, magenta z pomarańczem a amarant z czerwienią. Fasony przypominają zaś kształty diamentów, ale obok geometrycznych kołnierzy sukni pojawiają się także bombkowe, rozkloszowane spódnice i bufiaste rękawy płaszczy. Inspiracje? Najlepiej opowiada o nich sama projektantka.

Chciałabym, żeby oglądający moją nową kolekcję wyczuli inspirację latami 50. XX wieku oraz twórczością słynnego fotografa mody i portrecisty Irvinga Penna, zwanego królem Vouge'a lat 50. Czerń i biel a także bardzo kobiece sylwetki strojów, tworzone przez zastosowanie skomplikowanych, przestrzennych wykrojów zastały zainspirowane stylem tamtych czasów. Ideą mody tamtych czasów były dopracowane projekty oraz usuwanie wszystkiego, co zakłóca czystą formę, a więc minimalizm w dodatkach i zdobieniach. Doskonałym przykładem są filmy francuskiej nowej fali, gdzie właśnie przy montażu (tak jak w tworzeniu kroju ubiorów) pozbywano się zbytecznego nadmiaru treści - porównuje projektantka. - Zastosowane przeze mnie dopełnienie w postaci amarantowo-czerwonych akcentów jest jednocześnie słodkie i drażniące, czyli takie, jak przyciągająca, ale i krucha była Marlin Monroe, czy nęcąca i silna Brigitte Bardot.

Kolekcja "Carbon" składa się z kreacji koktajlowych i wieczorowych a także sukni ślubnych z charakterystycznymi czarnymi dodatkami, które możecie obejrzeć w naszej GALERII.

Więcej informacji i kontakt do Agaty Wojtkiewicz znajdziecie na stronie projektantki.

Na lato:

Dwuczęściowe kostiumy kąpielowe

ZOBACZ WIDEO

Polecamy