Fumo - warszawski butik, europejskie klimaty

Istnieje już ponad rok. Zjednał sobie klientki, teraz poszerza asortyment

Butik Fumo mieści się w Warszawie przy ulicy Mokotowskiej i jest jednym z najciekawszych punktów na shoppingowej mapie stolicy. Dlaczego? Bo trudno na polskim rynku znaleźć sklepy i marki, które plasowałyby się pomiędzy masową ofertą sieciówek, a luksusowymi i często nieosiągalnymi atelier projektantów. Brakuje nam asortymentu ze średniej półki cenowej, który spełniałby wymagania zarówno klientek podążających za bieżącymi trendami, ale też indywidualistów, których nie bawi ani eksponowanie logotypów, ani ślepe powielanie tego, co widzą dookoła. Dlatego takie butiki jak Fumo mają szansę stać się dla prawdziwych zakupomaniaków oazą na pustyni.

W ofercie sklepu już dawno znalazły się trzy marki: Desigual, SkunkFunk i Cop-Copine. Później z myślą o coraz bardziej wymagających klientkach, pojawiły się kobiece portugalskie buty firmy Fly London oraz mieniąca się kolorami biżuteria autorstwa młodych projektantów. Dopełnieniem kolekcji odzieży i akcesoriów firmy SkunkFunk była delikatna i subtelna bielizna. Niebawem do asortymentu dołączą skórzane akcesoria i buty Cop-Copine, które naprawdę zasługują na uwagę.

Tym z Was, które mają ochotę być świadomymi klientkami Fumo, przedstawiamy krótką charakterystykę wiodących marek, które dostępne są w butiku.

Desigual

Desigual to bardzo dynamiczna, pozytywna i spontaniczna marka. Idealna dla młodych duchem bez względu na wiek, dla osób lubiących wyzwania, eksperymentujących ze stylami i fasonami. Podstawową koncepcją marki jest barwa i forma, co widać w każdej kolekcji naszpikowanej kontrastami, kolażami haftu i grafik w bujnej ferii kolorów. Na ubraniach znajdziemy ręcznie szkicowane grafiki, tuż przy obrazach z życia codziennego. W obecnej kolekcji silnym trendem jest styl folkowy, na wielu ubraniach pojawiają się elementy nawiązujące do kultury i folkloru. Ciekawym dopełnieniem jest inspiracja dalekim wschodem, gejsze pojawiają się w towarzystwie kolorowych dzianin i nadruków o europejskim charakterze.

Spodnie Desigual, 380 zł

Płaszcz Desigual, 840 zł

Skunkfunk

SkunkFunk to ubrania projektowane przez międzynarodowy zespół składający się z ludzi różnych narodowości, co daje prawdziwie kosmopolityczny wizerunek marki. Ubrania spaja siła wielu kultur oraz połączenie funkcjonalności, wygody i uniwersalności z nowoczesnym krojem i nieskrępowaną fantazją. Dzięki ciekawym rozwiązaniom ubrania można nosić na różne sposoby, w zależności od sytuacji i nastroju. Ich cechą charakterystyczną są asymetryczne struktury, które zachęcają do zerwania z zapobiegawczymi konwencjami mody. Na szczególną uwagę zasługują niesamowite dodatki, a głównie ekotorby z ekologicznej skóry. Oprócz nich w kolekcji znajdziemy ubrania wykonane z bawełny, włókien soi, bambusa czy konopii. Nowością są ubrania wykonane z przetworzonych plastikowych butelek - swoisty poliester z recyklingu.

Spódnica Skunkfunk 206 zł

Sukienka Skunkfunk 180 zł

Cop-Copine

Cop-Copine to francuska markai ubrania bardziej klasyczne, kwintesencja tamtejszej elegancji. Niepodważalnym atutem są połączenia dobrej jakości bawełny ze szlachetnymi jedwabiami czy taftą. Każda rzecz jest dopieszczona w najmniejszym detalu: pojawiają się pliski, zakładki, aplikacje. To idealne ubrania do pracy, jak też na wieczorne wyjście. Marka uzupełnia asortyment Fumo o ubrania dla eleganckich kobiet o bardziej spokojnym temperamencie. W aktualnej kolekcji znajdziemy 5 różnych odsłon kobiety, które odpowiadają jej różnym stylom.

Sukienka Cop-Copine 328 zł

Sukienka Cop-Copine 387 zł

Równolegle ze sklepem pojawiła się strona internetowa www.fumo.pl jak również blog, który dzięki częstym aktualizacjom stanowi platformę komunikacji z konsumentem. Obok informacji dotyczących aktualnej kolekcji znajdziemy tam również informacje o ciekawych wydarzeniach kulturalnych, o nowych trendach nie tylko w modzie, ale też designie, oraz o obiecujących młodych artystach.

Czytaj dalej:

Green Establishment - nowa kolekcja, nowy butik

 

Więcej o: