Chcę być modelką. Jak zrobić sobie zdjęcia?

ellen_ripley
30.11.2009 12:10
A A A
fot. Hadrian Kubasiewicz na wyłączność Lula.pl Groszki.pl

fot. Hadrian Kubasiewicz na wyłączność Lula.pl Groszki.pl (Hadrian Kubasiewicz)

Dziewczyna w modnych Ray Banach, pełnym makijażu i czapeczce z daszkiem śle buziaka do obiektywu. Czy wiesz, że właśnie takie zdjęcia jako pierwsze odrzucają agencje modelek?

Załóżmy, że w Twojej głowie właśnie zrodziło się marzenie o władaniu wybiegami... Czujesz, że masz predyspozycje, by zostać modelką, co z resztą potwierdzają znajomi i rodzina, ale brakuje Ci odwagi, nie możesz dojechać na casting organizowany w większym mieście, a na płatny nabór nie chcesz się nabrać. Radzimy - weź sprawy w swoje ręce. Poszukaj w internecie agencji, których strony zrobiły na Tobie wrażenie, upewnij się na forach internetowych, które są godne zaufania i prześlij do nich swoje zdjęcia.

Poradzimy Ci, jak je wykonać, by pokazały Twoje predyspozycje i nie zaginęły wśród tysięcy innych.

We współpracy z fotografem Hadrianem Kubasiewiczem i agencją Eastern Models przygotowałyśmy ilustrowany poradnik, dzięki któremu sama je wykonasz. Przeczytaj nasze wskazówki i skomponuj swoje pierwsze, domowe portfolio. To naprawdę najprostszy i bardzo skuteczny sposób, by Cię zauważono.

Po pierwsze - nie martw się, że Twoje zdjęcia będą mało profesjonalne. Nie potrzebujesz drogiego aparatu, arsenału obiektywów i studia fotograficznego. Wystarczy proste tło (np. ściana bez obrazów, cyfrówka i dobre światło). Zadbaj o to, by miejsce, w którym wykonasz zdjęcia było jasne i słoneczne - staraj się unikać sztucznego światła (dzienne będzie najbardziej naturalne). Jeśli nikt Ci nie będzie pomagał, posłuż się samowyzwalaczem. Ustaw aparat tak, by w kadrze był albo Twój portret, albo popiersie, albo cała sylwetka.

Przed zrobieniem zdjęć musisz się przygotować. Wskazane jest bycie 'saute' - bez make-up'u, bez wymyślnej fryzury. Jednak jeśli poczujesz się bardziej komfortowo, zrób bardzo delikatny, prawie niewidoczny makijaż. Pamiętaj - najważniejsza jest naturalność, dobrze widoczna cera i rysy twarzy.

Ujęcie pierwsze - en face

Czyli portret na wprost. Staraj się rozluźnić mięśnie, by zdjęcie utrwaliło Twój naturalny wyraz twarzy. Nie rób dziwnych min, ogranicz mimikę.

Ujęcie drugie - uśmiech

Musisz pokazać, jak się uśmiechasz, ale postaraj się, by wypadło to bardzo realistycznie. Zdjęcie powinno pokazywać emocje wyglądające prawdziwie.

Stopniuj uśmiech - od delikatnego, do pełnego. Osoba, która będzie oglądać Twoje zdjęcia, musi zobaczyć też Twoje zęby.

Ujęcie trzecie - profile

Powinnaś pokazać jak wyglądają - i lewy, i prawy profil. Ustaw się do obiektywu bokiem. Najpierw przyjmij swobodny, naturalny wyraz twarzy. Dodatkowo możesz wykonać profile z uśmiechem.

Zrób też zdjęcia profilowe z odsłoniętą szyją i uszami. W tym celu odgarnij włosy.

Ujęcie czwarte - półprofil

Czas na Twoją inwencję :). Pokazując półprofil możesz już zacząć grać - zmieniaj mimikę, pokaż swoją zadziorną minę, uśmiechnij się tajemniczo itp. Unikaj jednak przesady. Zdjęcia wysyłane do agencji powinny być podobne do tzw. polaroidów (podstawowych zdjęć wykonywanych w agencji podczas pierwszego spotkania z modelką).

Ujęcie piąte - związane włosy

To bardzo ważny etap, jeśli Twoje włosy są długie lub półdługie. Kucyk pokaże prawdziwy kształt Twojej twarzy i głowy. W związanych włosach zrób zdjęcie na wprost i z profilu.

Ujęcie szóste - sylwetka

Kilka ujęć wykonaj w spodniach, szortach i bluzce z krótkim rękawem lub bez rękawów. Będzie Ci też potrzebny dwuczęściowy strój kąpielowy - to w nim w pełni pokażesz figurę i sylwetkę. Możesz być w szpilkach. Wyprostuj się, ściągnij łopatki, a potem rozluźnij. Ustawiaj się przodem, bokiem i tyłem.

Teraz wystarczy wypełnić formularz, który zazwyczaj umieszczony jest na stronie internetowej agencji i przesłać zdjęcia mailem. Postaraj się ograniczyć ich ilość - niech będzie ich nie więcej niż 15.

Na koniec przeczytaj kilka praktycznych wskazówek od fotografa, Hadriana Kubasiewicza:

- do zdjęć wybierz jasne tło

- najkorzystniejsze będzie światło dzienne padające z okna, ustawiaj się do niego na wprost

- jeśli światło jest zbyt ostre i rzuca cienie, zmiękcz je zasłoniętą firanką

- nie fotografuj z dołu lub z góry, by uniknąć przerysowania

- zdjęcia nie mogą być modyfikowane graficznie i przerabiane artystycznie.

 

Trzymamy za Was kciuki!

Za współpracę przy sesji zdjęciowej dziękujemy partnerom:


 

Modelka: Magdalena S./Eastern Models

ZOBACZ WIDEO

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy