DIY - kolczyki z piór

20.08.2009 14:53
A A A
Groszki DIY

Groszki DIY (Groszki DIY)

Biżuteria z piór wraca do łask. Furorę robią pióra drobne, rozłożyste, solo lub z dodatkowymi kamieniami i ozdobami. Doskonale sprawdzą się pojedyncze, duże pióra, jak również pęczki mniejszych. Takie kolczyki świetnie podkreślą i nadadzą charakteru stylizacjom utrzymanym we wszystkich odcieniach czerni
Do wyboru mamy m.in. różnokolorowe pióra z marabuta, pawie oczka i mniejsze w odcieniach niebieskich. Warto zajrzeć do najbliższej dobrej pasmanterii i przekonać się, jak duży mamy wybór. To na pozór znany sposób na kolczyki, ale może przybrać nowe oblicze dzięki naszej wyobraźni.

Poniżej dokładna instrukcja jak wykonać kolczyki z pawich oczek i piór marabuta. Jeśli nie masz jednak czasu lub inwencji do zrobienia ozdób własnoręcznie, gotowe kolczyki z piórek kupisz tu. Zwolenniczki DIY zachęcamy do spróbowania własnych sił w tej dość łatwej biżuteryjnej sztuczce.

Krok 1 - przygotowanie piór

Przygotowujemy pióra, z których chcemy wykonać kolczyki.

Krok 2 - przygotowanie ozdobnych kamieni lub koralików


Wybieramy dodatkowe ozdoby w postaci kamyków, przekładek lub kuleczek, które dodatkowo ozdobią kolczyki. W naszym modelu zastosowaliśmy kuleczki i kwadraty z kamieni ?noc Kairu".

Krok 3 - przygotowanie żyłki


Ucinamy kawałek żyłki o długości krótszej niż pióra i zginamy ją. Na górze tworzymy pętelkę, przez nałożenie i zaciśnięcie kulki zaciskowej. Pętelka powinna mieć mniej więcej 0,5cm.

Krok 4 - nawlekanie koralików na żyłkę
W dowolny sposób nawlekamy wybrane kuleczki i przekładki na żyłkę, blokując możliwość wypadnięcia koralików przez kuleczki zaciskowe na każdym końcu żyłki.

 

 

Krok 5 - połączenie piór i koralików nawleczonych na żyłkę


Łączymy pióra oraz nawleczone na żyłkę kamienie i wszystko mocujemy u nasady cienkim drucikiem.

Krok 6 - założenie kółeczek oraz bigli


Na pętelkę zakładamy kółeczko oraz bigle.

Oto efekt!

Lekcji DIY dla Groszków udziela Monika Juchno - projektantka biżuterii, właścicielka sklepu Lemoniq.pl. Już wkrótce zdradzi nam sekret projektowania kolejnych dodatków wykonanych techniką hand made.

Praktykuj DIY z Groszkami i Lulą!

Kolorowe tkane kolczyki - jak je zrobić?

Ozdobny kwiat

Czytaj w Znam.to: Kolczyki z Chantilly

 

ZOBACZ WIDEO

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy