Makijaż w stylu gwiazd retro

bakota
27.07.2008 15:08
A A A
Groszki/fot.EastNews

Groszki/fot.EastNews (Groszki/fot.EastNews)

Zachwycają Cię dawne femme fatale? Istnieje wiele sposobów na to, aby zabawić się w jedną z nich. Jednym z nich jest makijaż. Gwiazdy filmowe z dawnych lat malowały mocno zarówno oczy, jak i usta. Ty tez możesz spróbować! Pamiętaj jednak o tym, aby nie stworzyć efektu karykatury! Makijaż powinien dodawać nam uroku, a nie sprawiać, że będziemy się czuły obco w naszej skórze. Zanim zaczniemy się podobać komuś, musimy najpierw spodobać się sobie.

 

 

 

 

W makijażu zastosowałam połączenie modne w latach 50. i 60. Mocna kreska na powiece oraz ciemnoczerwone usta dają bardzo elegancki, wybitnie wieczorowy efekt, do którego możemy ubrać się także bardziej swobodnie, niekoniecznie w wytworną suknię, i nadal błyszczeć. Groszki radzą jednak, by taki makijaż stosować jedynie na wielkie wyjście. Do pracy - to zrozumiałe - jest wykluczony!

 

Wieczorem jednak, pomimo upływu czasu, taki makijaż będzie nadal aktualny. Nie zakładaj do niego zbyt wielu błyskotek, ponieważ jest ozdobą sam w sobie. Wyraźne, duże kolczyki lub naszyjnik w starym stylu wystarczą. Co za dużo, to nie zdrowo!

 

Tekst i makijaż:Marta Karwowska

Modelka: Sylwia Zdebska

Organizacja: Groszki.pl i MerlinBeauty.pl

Realizacja: Matti Kozakiewicz/Gazeta.pl

 

Jak zrobić "smoky eye"?

 

Moda retro

Sprawdź też:

ZOBACZ WIDEO

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy