Jak pomalować oczy?

monikalu
26.05.2008 17:23
A A A
Listy do redakcji

Listy do redakcji (Listy do redakcji)

Groszki malują kreski...

 

Redakcjo,

przez przypadek natknęłam się na list z zeszłego tygodnia z poradą makijażową (Listy do redakcji) i postanowiłam zwrócić się do Was z pytaniem. Jestem początkująca w temacie makijażu, baaardzo początkująca do tego stopnia, że jeszcze nie znalazłam dla siebie właściwego makijażu. Niedawno kupiłam sobie kredkę do robienia kresek na powiekach i tusz do robienia kresek. Nawet udało mi się narysować kreskę na jednej powiece, ale bylo to dalekie od ideału. Czy możecie mi napisać nawet w skrócie jak powinno się prawidłowo rysować kreski? Byłabym wdzięczna.

Dziękuję i pozdrawiam,
Amelka

 

Droga Amelko,

 

malowanie kresek rzeczywiście jest nie lada wyzwaniem i wiele kobiet dochodzi w tej czynności do perfekcji dopiero po wybraniu dla siebie najlepszego kosmetyku, koloru, a nawet techniki malowania. Zanim to nastąpi (założymy się!), niejedna z nas wielokrotnie zmywa i poprawia w kółko tę jedną, malutką kreseczkę, zanim jest z niej naprawdę zadowolona.

 

Poradniki radzą, aby najpierw zaprzyjaźnić się z tradycyjną kredką do oczu. Stara szkoła radziła, żeby przede wszystkim uzbroić się w cierpliwość, potem narysować kilka wyraźnych kropek wzdłuż powieki, a następnie połączyć je w jedną piękną linię. Strasznie czasochłonne.

 

My radzimy, abyś usiadła wygodnie przy stole w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Na początek korzystaj z dużego lusterka, którego nie będziesz musiała podtrzymywać i w którym wyraźnie będziesz widzieć swoje odbicie. Podciągnij lekko powiekę do góry i zacznij rysować kreskę wzdłuż linii rzęs, zaczynając od wewnętrznego kącika oka. Kreska nie może, a przynajmniej nie powinna, kończyć się równo z powieką, najlepiej jeśli jej końcówka będzie lekko poprowadzona ku górze. Malując kreskę, staraj się nie zatrzymywać w trakcie. Staraj się pociągnąć linię zdecydowane bez przerw - nawet za cenę powolnych, wielokrotnych prób.

 

Amelko, zapewne kupując wspomniane kosmetyki, zauważyłaś, że oprócz tradycyjnych kredek dostępne są również eyeliner zakończony miękkim, cieniutkim pędzelkiem i flamaster, którego końcówka jest twardsza i bardziej stabilna. Wybór kosmetyku zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Pamiętaj, że pędzelek zazwyczaj maluje cienkie i delikatne kreski, a jeśli zależy Ci na grubszych, wtedy trzeba poprawić kreskę. Natomiast flamastry są grubsze i w zależności od stopnia nacisku możesz już za pierwszym razem namalować zdecydowaną i dobrze widoczną linię. Pamiętaj też, że jeśli wolisz grubsze kreski, to nie maluj ich na całej powiece! Od wewnętrznego kącika kreska powinna być cienka i pogrubiona w zewnętrznym kąciku oka.

 

Jeśli nie korzystasz z cieni, pamiętaj, aby po namalowaniu kreski wysuszyć dokładnie powiekę. Wtedy namalowana kredką linia nie sprezentuje Ci swojego lustrzanego odbicia (tzw. efektu ksero) nad powieką. Cienie nakładaj przed namalowaniem kreski, jeśli chcesz, by była widoczna. Jeśli zależy Ci tylko na podkreśleniu linii rzęs, możesz zacząć od niej i zakryć ją cieniem.

 

A reszta to kwestia Twojego gustu i dobrego humoru:). Baw się kolorami i eksperymentuj, a Groszki czekają na zdjęcia!

Pozdrawiamy!

 

Opiszcie swoje sposoby na kreski, kolory, rodzaje kosmetyków, sposoby malowania. Czekamy na Wasze porady w komentarzach!

ZOBACZ WIDEO

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy