Aleksandra Modrzejewska

.

Pierwsze co można powiedzieć o streamerze po otworzeniu pudełka to piękny, kobiecy i stylowy wygląd. Jest lekki, poręczny, ma ergonomiczny kształt, ręka nawet podczas dłuższego prasowania czy czyszczenia nie męczy się.  Następnym moim spostrzeżeniem jest długi kabel co jest dużym plusem, w moim przypadku nie musiałam używać przedłużacza. Banalny w obsłudze, wystarczy podłączyć do prądu, szybko się nagrzewa. Zaskoczył mnie mały pojemnik na wodę, jednak cos za coś, jeśli streamer ma być lekki i poręczny oraz nadawać się do zabierania w podróże to musi taki być. Z napełnianiem zbiorniczka wodą nie miałam żadnych problemów, otwór do napełniania jest dość duży. Wygodą jest to, że można zbiorniczek wyjmować. Zbiorniczek pomimo, że mały to jeden wystarczał mi na wyprasowanie: jeansów, trencza, 2 spódniczek, a nawet 3 małych bluzeczek mojej 3-letniej córki oraz wyczyszczenia całego płaszcza czy marynarki.  Z koszulami było już trochę gorzej, bo jednak prasowanie koszuli wymaga większej precyzji, jeden zbiorniczek starczył na jedną bawełnianą koszulę z domieszką sztucznych włókien, która się łatwiej prasuje, jednak przy koszuli ze 100% bawełny wody zabrakło. Przy większej ilości koszul do prasowania zostanę jednak przy tradycyjnym prasowaniu żelazkiem na desce, ale gdy trzeba wyprasować akurat tą jedną konkretną koszulę to streamer nadaje się do tego idealnie i oszczędza nasz czas szczególnie rano kiedy spieszymy się do pracy. Jedyną rzeczą, z którą urządzenie nie poradziło sobie były spodnie o składzie 72% bawełna, 25% poliester i 3 % elastan, w ogóle nie dało się ich wyprasować i nie wiem co jest tego powodem, jednak jest to jedyny przypadek. Świetny pomysł z tą szczotką do czyszczenia, dobrze czyści szczególnie szybko "obłażące" ciemne płaszcze, no i ta świadomość, że zabija bakterie jest wspaniała. Usuwa też nieprzyjemny  zapach stęchlizny  szczególnie płaszczy. Przy intensywniejszym czyszczeniu i większym nacisku miałam problem ponieważ szczotka często się odczepiała i spadała co było irytujące. Nie miałam natomiast problemu z zostawianiem mokrych plam, co było napisane w instrukcji, że może zostawiać mokre ślady. Wystarczy po nagrzaniu urządzenia raz wypuścić strumień pary poza ubraniem. Steamer do prasowania to ogromna wygoda. Kiedyś gdy zaplanowałam akurat ubrać konkretną spódnicę do mojej stylizacji a wyjęłam ją z szafy pogniecioną to rzucałam ją w kąt i szukałam innej (nie wygniecionej) przez co niestety zazwyczaj musiałam zmienić całą koncepcję ubraniową i psuło mi to humor. Nie cierpię rozstawiać deski do prasowania dla jednej rzeczy. Dziś nie mam już z tym problemu dzięki streamerowi Philips do prasowania ubrań.

Minusem jest wysoka cena jak dla "zwykłych śmiertelników". Myślę jednak, że po przeliczeniu ile pieniędzy wydałoby się na odświeżanie płaszczy i marynarek w pralni chemicznej, czy prasowanie w pralni zagnieceń na  marynarkach to uważam, że koszty te zwrócą się w dość szybko. Również nie zniszczymy naszych ukochanych ubrań, co przy użyciu zwykłego żelazka czasem się zdarza, szczególnie przy prasowaniu delikatnych tkanin. Nie raz zdarzyło mi się zniszczyć mężowi jedwabny krawat. W przypadku streamera Philips nie ma możliwości żeby coś "wyświecić" lub przypalić, co jest kolejną oszczędnością. Już nie musze się bać, że przy prasowaniu spodni zostaną świecące ślady po odprasowanej kieszeni czy guziku. Po zademonstrowaniu działania urządzenia mężowi, nie miał on obaw, żeby dać mi do odświeżenia i wyprasowania swój wełniany garnitur z dodatkiem kaszmiru.

Steamer do prasowania to świetny gadżet, idealny na prezent nie tylko dla perfekcyjnych pań domu ale także dla tych zabieganych albo bardziej leniwych co im się nie chce deski do prasowania rozstawiać J. Steamer to przede wszystkim szybkość i wygoda.

Prasowanie steamerem Philips w skali 0-5:

Krawaty jedwabne: 5/5

Trencz:  5/5

Jeansy: 5/5

Koszula bawełniana: 3/5

Koszula z mieszanki bawełny i poliestru: 5/5

Sukienki z falbankami: 5/5

Koszulki dziecięce z nadrukami: 5/5

Marynarka wełniana: 5/5

Spodnie na kant z wełny i poliestru: 5/5

Płaszcz z wełny 80 % i poliamidu 20%: 5/5

Kurtka z wełny 55 % i 45 % poliestru: 5/5

Spodnie bawełniane z dodatkiem poliestru i elastanu 1/5

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.