Modowa podróż transsyberyjska - Manufaktura Fashion Week

Bez zaproszeń i bez biletów. Szósta edycja Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion to dla każdego niezwykła możliwość obcowania z modą na światowym poziomie. Między 7 a 9 października na wybiegu w rotundzie oglądać będziemy zarówno prace młodych i niezwykle utalentowanych projektantów z Europy Wschodniej, ale też najnowsze jesienno-zimowe kolekcje, dostępne już w butikach Manufaktury. Nie zabraknie też koncertów, nocnych zakupów i cennych nagród w konkursach.

Temat przewodni tegorocznego Manufaktura Fashion Week/Fast Fashion to bezkresna i fascynująca podróż koleją transsyberyjską. Chociaż nie zabraknie też innych wschodnich akcentów, z samowarem na czele.

Spotkanie z modą w Manufakturze rozpocznie się już w piątek 7 października. Tego dnia Manufaktura stanie się swego rodzaju bramą - Eastern Gate dla bezkresnego niczym Syberia rynku mody Europy Wschodniej.

Od 17:00 o każdej pełnej godzinie przez 20 minut będzie można podziwiać designerskie kolekcje młodych utalentowanych, ale jeszcze nierozpoznawanych przez polskie media projektantów o wschodnich korzeniach. Spodziewać się można czołowych designerów prezentujących się dotąd na lwowskim, moskiewskim czy kijowskim Fashion Weeku. Pojawi się na pewno wielokrotna uczestniczka Fashion Week Poland - pochodząca z Białorusi Natasza Pavluchenko. Do tej pory zdobyła Oskara Mody New Look 2005 oraz wiele innych prestiżowych nagród. Od 2005 r. prowadzi autorskie atelier oraz show-room. Będzie też Milita Nikonorov - projektantka mody, absolwentka łódzkiej ASP, laureatka wielu prestiżowych konkursów. Jej marka kojarzy się z luksusem i świetną jakością.

Pokazy uzupełnią występy DJskie, hostessy powitają gości Manufaktury herbatą z samowara. Na godz. 20:00 w rotundzie - centralnym miejscu galerii handlowej Manufaktury zaplanowany jest pokaz specjalny. Obejrzeć będzie można kolekcję Roksolany Bogutskiej - jednej z najbardziej znanych projektantek ukraińskich, słynącej z wielu kreacji dla Julii Tymoszenko. W jej projektach dostrzec można elegancki luksus i zadziwiającą mieszankę ukraińskich motywów etnicznych oraz współczesnych trendów. Znak firmowy Bogutskiej to także zawansowana technologia, dokładne cięcia i unikalność każdego modelu. Projektantka kreuje zdecydowaną, uwodzicielską i pewną siebie kobietę.

Modowe trendy są współcześnie niezwykle różnorodne i szybko zmieniające się. To właśnie im poświęcone będą pokazy Manufaktura Fast Fashion, które rozpoczną się w sobotę (8 października). Już od godz. 13.00 w rotundzie - odbywać się będą pokazy najnowszych kolekcji zimowych na sezon 2011/2012. Wieczorem w sobotę znów obejrzymy autorskie kolekcje projektantów.

W galerii handlowej Manufaktury powstanie też Mały Arbat, gdzie malarze, nie tylko portreciści na miejscu będą tworzyć i sprzedawać swoje prace. Nie zabraknie też wrażeń muzycznych - w sobotę o 21:00 na scenie wystąpi łódzko-rosyjsko-armeński zespół Samokhin Band grający jazz z elementami wschodniej muzyki folkowej. O tej samej porze w Manufakturze rozpoczną się zakupy - także w klimatach podróży transsyberyjskiej. Tradycyjnym elementem imprezy będzie konkurs dla kupujących, którego finał odbędzie się właśnie podczas sobotniej nocy zakupów. Oprócz nagród rzeczowych do wygrania będą „złote ruble Poznańskiego".

Ostatni dzień podróży transsyberyjskiej upłynie pod znakiem kolejnych pokazów konkursów związanych z tematyką imprezy. Animatorzy zaproszą gości do gier i wzięcia udziału w konkursie wiedzy o...KGB. Miłośników fotografii i podróży zainteresuje pewnie wystawa zdjęć Roberta Danieluka pt. „Transsiberian". Intrygujacy fotoreportaż z podróży Koleją Transsyberyjską obejrzeć będzie można na rynku Manufaktury już od 3 października.

Więcej o: