Modelowy biust, czyli dobierz najlepszy typ stanika

Dobrze dobrany biustonosz potrafi czynić cuda. Warunek: wybierz odpowiedni fason i rozmiar

Biustonosz od A do Z

Określ prawidłowo swój rozmiar:

- Zmierz centymetrem obwód pod biustem (bardzo ciasno i na wydechu). Potem zmierz się luźno w najszerszym miejscu w biuście.

- Od obwodu pod biustem odejmij 3-4 centymetry. Dlaczego? Po pierwsze, bielizna się rozciąga i po kilku założeniach staje się luźniejsza. Po drugie, stanik powinien dosyć mocno

przylegać do żeber, żeby się nie przesuwał.

- Odejmij mniejszy obwód od większego i zanotuj wynik. Powstała różnica określa wielkość miseczki: A - 12 cm, B - 14 cm, C - 16 cm, D - 18 cm, E - 20 cm, F - 22 cm, G - 24 cm.

Kupując biustonosz, pamiętaj:

- Wybieraj modele wykonane z materiałów o?małej rozciągliwości. Zminimalizujesz ryzyko, że w trakcie noszenia zmienią rozmiar.

- Sprawdź miseczki. Przyłóż je do piersi. Fiszbiny powinny obejmować całą pierś, a nie tylko przednią część, powinny sięgać aż pod pachy. Idealnie dobrana miseczka nie marszczy się, nie odstaje od ciała, biust się z niej nie wylewa.

- Podnieś ręce, by sprawdzić, czy stanik nie przesuwa się do góry. Podskocz, zrób skłon, podnieś ramiona itp. Sprawdź, czy nic cię nie uwiera i czy fiszbiny nie wrzynają się w ciało.

Najczęściej popełniane błędy:

- Zły obwód pod biustem: za dużo centymetrów powoduje, że biustonosz unosi się z tyłu na wysokość łopatek.

- Źle dobrana miseczka: za mała sprawia, że piersi wydostają się z niej górą i bokami, deformując linię biustu. W prawidłowo dobranym staniku sutek powinien dotykać środka wewnętrznej części miseczki.

- Za duża miseczka powoduje, że stanik odstaje od piersi u góry.

- Źle ustawione ramiączka. Zbyt długie opadają, za krótkie wrzynają się w ramiona. Ustaw je tak, by biustonosz zachował linię poziomą.

Elegancka balkonetka

Ten model ma dość głęboko i poziomo cięte miseczki, które eksponują górną część piersi. Ma za zadanie podnieść biust i wyeksponować go, tworząc rodzaj balkonu (stąd nazwa). Ma szeroko rozstawione ramiączka, a fiszbiny kończą się wysoko na mostku klatki. Sprawdzi się u kobiet o sporym biuście i dość szerokim rozstawie piersi.

NIE: Ten model nie nadaje się do bardzo dużego biustu. Taka konstrukcja i płytka miseczka

nie utrzymają dużych piersi w ryzach - biust będzie "wypływać" górą.

Kusząca bardotka

Tak jak balkonetka ma poziomo cięte, ale niezbyt wysoko zabudowane miseczki. Ma fiszbiny, jest w całości usztywniona. Ramiączka bardotki mogą być klasyczne, odpinane lub nawet wiązane na szyi. Taki fason powiększa mały biust i efektownie eksponuje większy.

NIE: Przy dużym biuście nie ryzykuj z odpinanymi ramiączkami. Tylko w przypadku, gdy dół biustonosza i górny brzeg miseczek mają silikonowy pasek, bardotka jest w stanie utrzymać duży biust na miejscu.

Miękki na fiszbinach

Przeznaczony dla osób o dużym biuście, ma szerokie ramiączka i solidne fiszbiny. Miseczka jest najczęściej cięta ukośnie, wzmocniona pionowym szwem, w całości miękka. Aby wyglądała efektownie, musi być wypełniona przez jędrną pierś.

NIE: Ten model nie sprawdza się pod dopasowanymi ubraniami z cienkich tkanin. Miękka miseczka powoduje, że pod odzieżą odznaczają się sutki. Noś go raczej pod bluzki i sukienki z grubszych materiałów.

Efektowny push-up

Ten model ma ważne zadanie: podnieść i wyeksponować biust, a także optycznie go powiększyć. Często ma wszyte poduszki lub kieszonki, do których można włożyć dodatkowe wypełnienie. To bardzo dobre rozwiązanie dla małego biustu, sprawia, że dekolt wygląda bardzo efektownie.

NIE: Klasyczny push-up nie poradzi sobie z szeroko rozstawionymi piersiami. Nienaturalnie je ściągnie, a skóra na mostku brzydko się zmarszczy. Nie zalecamy też nadmiernego podnoszenia biustu - wygląda to sztucznie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA