COS: kolekcja jesień/zima 2013

Redakcja, MK
29.08.2013
A A A
COS: kolekcja jesień/zima 2013

COS: kolekcja jesień/zima 2013 (COS)

Zaokrąglone ramiona, wysoka talia i materiały z wyrazistą fakturą.

Gdybyśmy mieli umieścić nową kolekcją COS w jakiejś scenerii, do głowy przychodzą nam wyludnione, wulkaniczne krajobrazy z wiszącym nad nimi pochmurnym, stalowym niebem.

To dlatego, że jesienno-zimowe propozycje marki są surowe, zarówno w formie, jak i w kolorystyce. Przewagę oczywiście mają czernie, w bogatej gamie odcieni, od głębokiej, po grafitową. Ciekawa jest paleta szarości, która swoje źródło ma w górskich minerałach. Ubrania mają tez barwy bladego piasku i morskiej, zimowej zieleni.

 

COS: kolekcja jesień/zima 2013'Kokonowe' rękawy w nowej kolekcji COS

 

Ciekawie dzieje się w sylwetkach. Mocno zaznacza się rękaw, przeskalowany, zaokrąglony, z lekko opuszczonym poniżej ramienia szwem. Marka nazywa je 'kokonowymi' i to określenie chyba dobrze oddaje ten efekt.

Wiele mamy też asymetrii, szczególnie w wydłużonych tyłach koszuli, sporo rozcięć i nacięć w blezerach czy żakietach. W sukienkach czy płaszczach wyraźniej niż w zeszłym sezonie rysuje się talia, dekolty to często głęboka litera V.

Szczególnie pięknie prezentują się ubrania z mięsistego materiału, jakby pociągniętego smołą oraz spodnie, spódnica i bluzka z miękkiej, cienkiej skóry. Na prezentacji kolekcji oglądając je, wpadłyśmy w zachwyt.

W GALERII zobaczycie pełen lookbook

ZOBACZ WIDEO

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polecamy